czwartek, 23 kwietnia 2015

Co to jest?

 
Tomek w lesie po setce pytań "co to jest?" - tu już także po wizycie u fryzjera:)

 Od kilku dni ulubionym zdaniem i powiedzeniem Tomutka jest: "co to jest?". Brzmi to bardzo śmiesznie, ale także jest bardzo poważne. Czasami mamy z mężem wrażenie, że najważniejsze jest dla Tomka po prostu wypowiadać na głos to zapytanie. Mniej istotne natomiast wydaje się już to, czy Tomek uzyska odpowiedź. Niekiedy w ciągu godziny nasz Tomek potrafi zapytać nas przeszło kilkadziesiąt razy: "co to jest?". Wówczas pyta o wszystko. Na razie nadal staramy się odpowiedzieć na każde postawione pytanie i na każdą wątpliwość. Mamy też do tego bardzo dużo zapału i cierpliwości, ale co będzie w za jakiś czas? Mam nadzieję, że nasz syn nauczy się także innych pytań i nasz dialog będzie wyglądał nieco ciekawiej. Cieszę się, że Tomek już lepiej mówi i tak chętnie nawiązuje konwersację z innymi. Oby tylko jeszcze zaczął mówić wyraźniej.
Tymczasem dzisiaj w drodze na kontrolę lekarską z Tomkiem miałam chyba ze sto zapytań, "co to jest? Gdy w pewnym momencie Tomek zapytał o billbord, to tak mu się to słowo spodobało, że przez następną godzinę mówił "bilbol klamowy". Rozśmieszał tym samym wszystkich podróżnych, bo rzeczywiście było to bardzo śmieszne i słodkie:) A do tego, ja go poprawiałam, a on się  śmiał i nadal przekręcał słowa. 
Lubię te chwile sędzone z dziećmi i te wszystkie śmieszne sytuacje. Oby było ich jak najwięcej:)

A tu na zdjęciu - Tomek po tym, jak pierwszy raz przyglądał się bilbordowi reklamowemu. Siedział w metrze na ławce, czekaliśmy na kolejny pociąg, a Tomek siedział i krzyczał głośno o billboard reklamowy. Było to i śmieszne i słodkie...

Mamusia z syneczkiem w metrze, w drodze powrotnej do domku:)

10 komentarzy:

 1. :) faktycznie bardzo fajne mu te słowa wyszły, nie potrafię się doczekać kiedy moja córka zacznie tak ładnie mówić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci, by jak najszybciej zaczęła mówić i byś nie musiała chodzić do logopedyczne. Tymczasem życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam :-)

   Usuń
 2. Tylko patrzeć jak mój szkrab też zacznie sypać takimi pytaniami :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te pytania są słodkie i widać, że dziecko ma z tego frajdę:-) Serdecznie pozdrawiam :-)

   Usuń
 3. Ciesz się tymi wszystkimi chwilami bo tylko one pozostaną w twym sercu na zawsze.U mnie dzieci brak a zatem brak i radości i problemów związanych z bycia rodzicem.W twoich wpisach jest wiele miłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję :-) Serdecznie pozdrawiam!!!

   Usuń
 4. Wiesz co, tak sobie pomyślałam, że pewnie kolejne będzie "Dlaczego?". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę i przyznam szczerze, że już nie mogę się doczekać, bo bardzo lubię to słowo:-) Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego :-)

   Usuń
 5. Moja corka zupelnie ominela ten etap, podobnie jak slynne "Dlaczego?", ale ona jest raczej z tych sluchajaco - kontemplujacych. :) Syn pytal czasem "Cio to?", ale tez niezbyt czesto. Za to jak wpadl z hukiem w faze na "A ciemu?" to czasem mnie cos trafia i po 10 zapytaniu "czemu", odpowiadam, "Bo nie ma dzemu". :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaję sobie sprawę z tego, że ciągłe zadawanie tych samych pytań może być nudne, ale jak napisałaś, że Synek ciągle zadawał pytanie "A ciemu" to od razu pomyślałam, że to takie kochane, słodkie i mam nadzieję, że i my się przydaży:)))) Serdecznie pozdrawiam:)

   Usuń