środa, 23 grudnia 2015

Świątecznie...

Nasza choinka:)

Leci ten czas, oj leci prędko i już stoimy u bram Nowego Roku, przed nami kolejne Święta Bożego Narodzenia. Uwielbiam te Święta, choć nie zawsze bywały cudne. Jestem szczęśliwa, że teraz dobrze nam się wszystko układa i możemy się cieszyć rodziną, dziećmi i tym, co mamy. Z dziećmi dostrzegamy drobiazgi i cieszymy się każdą chwilą, doceniamy tradycję i te małe rzeczy, które na co dzień nam się przydarzają, ale już ich często nie dostrzegaliśmy. Dzieci wnoszą w te Święta na nowo ciekawość, chęć aktywnego uczestnictwa we wszystkim, niesamowitą energię i świeżość. Gdy ubierałam z Tomkiem choinkę, cieszyłam się, jakbym robiła to po raz pierwszy. To taki magiczny czas. Pachnąca choinka, kolędy w tle i cały rytuał ubierania.

W tym roku na wigilię idziemy w gości do mojej siostry, ale także się dokładamy z naszymi potrawami, więc nie ma tak, że nie robimy nic:)) Wszystko szczegółowo zaplanowaliśmy i przeliczyliśmy, by nie wyrzucać jedzenia i by nic się nie marnowało. Dlatego też do Wigilii podeszliśmy pragmatycznie i wybraliśmy te potrawy, które chętnie są spożywane, a nie tylko te, które muszą być. Mam nadzieję, że to wszystko dobrze się przyjmie:)))
Na naszym stole zagości czerwony barszcz z uszkami, makiełki, pierogi z kapustą i grzybami, łosoś w galarecie, łosoś marynowany w soli morskiej i imbirze, łosoś z twarożkiem i koperkiem, sałatka warzywna i jakaś ryba na ciepło. Łososia uwielbiamy, więc w tym roku wiedzie u nas prym. Mam nadzieję, że wszystko znajdzie się na stole, jak zaplanowaliśmy:)

Pod choinką będzie pewnie dużo prezentów, ale głównie dla dzieci. My "starzy" już wszystko mamy i nasz budżet przesuwamy na nasze pociechy:) Będzie radochy, co nie miara. Oby dzieci zapamiętały każde swoje Święta, jako cudny i piękny czas w gronie rodziny:)

Tymczasem obiad w pierwszy i drugi dzień Świąt organizujemy sami. Będzie się działo:)

Kochani,
Życzę Wam wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych. Dostrzegajcie w tym czasie te drobne i małe rzeczy, cieszcie się z tego, co macie i doceniajcie to, co już osiągnęliście.
W Nowym Roku życzę Wam przede wszystkim zdrowia, a także radości z rodziny i niekończącej się miłości. To wszystko zapewni Wam przy okazji realizowanie się w życiu osobistym i rodzinnym, pozwoli spełniać marzenia i być sobą.
Wszystkiego dobrego.
Kamila:)5 komentarzy:

 1. Droga Kamilo jak miło czytać posty, z których bije tak dużo miłości, radości i ciepła. Cieszcie się sobą, bliskimi i korzystajcie z czasu wspólnie!
  Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!
  Ola i Amelka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Święta z dziećmi mają swój klimat i na nowo czuć atmosferę, jak za dziecinnych lat.

  Wesołych, piękny i pełnych miłości Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Magicznych i prawdziwie rodzinnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie się czyta o tak radośnie spędzanych świętach :) Wszystkiego dobrego dla Ciebie i rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja się dołączę do życzeń - udanego drugiego dnia Świąt!

  OdpowiedzUsuń