poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Jakie witaminy dla niemowlaka? - krótki post z pytaniem do mam.


Kochane Mamy,

Jakie witaminy biorą wasze Niemowlaki? 


W zeszłym tygodniu byłam u lekarza pediatry z Karinką na kontroli i kazano mi podawać dziecku:

 • ferrum,
 • kwas foliowy,
 • witaminę B6,
 • i oczywiście witaminę D3

Zastanawiam się, czy tyle tego wszystkiego Karinie podawać, bo nie miała robionych żadnych badań, które wykazały by brak jakiś witamin, a poprzednie badania były bardzo dobre. Pediatra przekonywała mnie, że to bardzo ważne, by dziecko nie miało za mało tych witamin i ok rozumiem to, ale nadal nie jestem przekonana, że to wszystko powinnam podawać. Jakby nie było bardzo zdrowo się odżywiam, nie przyjmuję żadnych używek i sama mam bardzo dobre wyniki, więc skąd to przekonanie, że dziecku może czegoś brakować?
Czy musimy nasze dzieci "szpikować" tą chemią?

Tomek dostawał tylko witaminę D3 i to wystarczyło. Teraz jest zdrowy i na szczęście nie choruje.

CO WY PODAJECIE SWOIM NIEMOWLAKOM?

Z góry bardzo dziękuję za Wasze opinie.


Bardzo dziękuję wszystkim za odwiedzenie mojego posta!!!
Gorąco zapraszam do dyskusji i komentarzy, a także do obserwowania mojego bloga. 
Chwalcie się swoimi dzieci i osiągnięciami związanymi z wychowaniem, a tym samym pomagajcie w wychowaniu innym.

12 komentarzy:

 1. Zosia dostaje tylko D, więcej chemii nie potrzeba. Chyba, ze były robione badania krwi i ma niskie żelazo itp. Bez badań nie ma co dawać na zapas ?? Moim zdaniem !

  OdpowiedzUsuń
 2. Jędruś w tym wieku dostawał tylko D, kiedy skończył pół roku dostał na 2 miesiące żelazo (miał hemoglobinę na dolnej granicy normy - dawaliśmy Actiferol) i Cebionmulti.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja od początku dostaje witaminę D a od niedawna tran dla maluchów i to moim zdaniem wystarczy tym bardziej, że wyniki są dobre.Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze słyszę, żeby tyle tego podawać zdrowemu dziecku!!! Niech Ci lekarz dokładnie poinformuję dlaczego i na co to wszystko, nie daj się zbyć zdawkowymi odpowiedziami, bo nie wiadomo czy mu nie płacą za wciskanie takich rzeczy pacjentom lub po prostu zmień lekarza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pediatra zaleciła Wam to wszystko bez żadnych badań? Nawet podstawowej morfologii? Nic, poza wit.D bym nie dawała, ponieważ niedobór, jak i nadmiar są równie szkodliwe. Wiek, w jakim jest teraz Karina, to okres fizjologicznego spadku żelaza. Wyczerpują się zapasy z życia płodowego i może (ale nie musi) dojść do przejściowej niedokrwistości. Zdrowe, donoszone maluchy radzą sobie z nią same. Jeśli Karina prawidłowo przybiera na wadze, to nie widzę powodów, dla których trzeba byłoby ją wspomóc suplementami. Pamiętaj też, że na żelazo dzieci bardzo różnie reagują. pOZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 6. Absolutnie zgadzam się z Twoją intuicją, Ci lekarze już całkiem... niedługo każą podawać antybiotyki profilkatycznie jak tak dalej pójdzie... A czym ta lekarka uzasadnia takie podejście?? Ja bym zmieniła pediatrę i podawała tylko d3 a potem nic, słonko jest to nie trzeba suplementować dłużej niż 3 miesiące.

  Ania z bloga: iampassingthrough.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Pisze z Wloch. Tutaj dziecku podaje sie tylko wit. D3 do roku lub do momentu, az nie zamknie sieczemiaczko na glowce. Tylko tyle. Zadnych syntetycznych suplementow ani dla dziecka ani dla mamy karmiacej. zalecenie tsojego lekarza co najmniej dziwne :( Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nam kazali tylko Wit D3, a po trzecim miesiącu wprowadzałam vibovit bobas (na opakowaniu jest od dwóch lat ale skład jest taki jak był wtedy gdy był od 3 miesiąca) Ale długo nie podawalam bo przyszły owoce i świeże warzywa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas tylko witaminę D3 i żelazo - z racji jego wartości poniżej zakresu dopuszczalnego.
  Na Twoim miejscu zostałabym tylko z witaminą D3, zwłaszcza że nie mieliście żadnych badań. A najlepiej skonsultuj konieczność z innym lekarzem - tak dla spokojności sumienia.

  OdpowiedzUsuń
 10. KOCHANE DZIEWCZYNY BARDZO DZIĘKUJĘ WAM ZA KOMENTARZE W TEJ KWESTII. W PIĄTEK IDĘ Z KARINĄ DO LEKARZA:) - DO INNEGO LEKARZA!:) Serdecznie pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
 11. U nas też tylko wit D3. Ferrum to pierwsze słyszę, a kwas foliowy? dziwne. Po co tyle witamin. Przecież dużo to też nie dobrze.

  OdpowiedzUsuń