sobota, 23 maja 2015

Spotkania przedsiębiorczych kobiet i nie tylko.


Tu z Jagą Hupało ze spotkania organizowanego przez fundacjakobiet.org. Jaga była gościem specjalnym.

Od niedawna mam przyjemność uczestniczyć w różnych spotkaniach organizowanych przez Kobiety przedsiębiorcze (Kobiety biznesu) w Warszawie. Spotkania te mają na celu propagowanie wśród kobiet własnego biznesu. Trafiłam na nie po raz pierwszy czystym przypadkiem, jak to zwykle bywa i bardzo się cieszę, bo forma i styl tych spotkań bardzo mi się podobają. Jak dotychczas byłam na trzech spotkaniach i poznałam kilka świetnych kobiet, które w różnych momentach swojego życia założyły biznesy i z powodzeniem je prowadzą. Jedna jest dekoratorką wnętrz, druga organizuje szkolenia i kursy gry w golfa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kolejna prowadzi agencję tłumaczeń, ma w swoim zakresie tłumaczenia przysięgłe i nietypową naukę języka angielskiego, np. dla osób starszych. Czwarta z nich ma swoje wydawnictwo i wydaje tytuły mało popularne na rynku, aczkolwiek głównie tytuły, którymi autorkami są kobiety. Na tych spotkaniach przychodzi bardzo wiele kobiet i muszę przyznać, że na każdym jestem zaskoczona, jakie pomysły mają Kobiety i jak je cudnie potrafią urzeczywistnić. To niesamowita sprawa.

Na każdy taki termin jest zaproszona, jako prelegent jakaś osoba sukcesu. Do tej pory miałam okazję poznać Mezo i Jagę Hupałe. Piękne osobowości, bardzo skromni ludzie, artyści z prawdziwego zdarzenia ze smykałką do biznesu.

Możecie zapytać, co mi dają takie spotkania??

Oczywiście oprócz znajomości i być może także jakiś przyjaźni w przyszłości, takie spotkania bardzo dużo mi dają:
 • To forma relaksu i oderwania się od zasiedzenia w domu. 
 • To okazja do poznania wielu ciekawych rozwiązań w biznesach kobiet i nie tylko. 
 • To także wiele inspiracji dla tych kobiet, które chciałyby mieć własną działalność/mała firmę, ale jeszcze nie są gotowe, może się boją. Nie mają mentora, wzoru do naśladowania lub dobrego pomysłu i w związku z tym boją się ruszyć na "swoje".
 • Podczas tych spotkań można się dowiedzieć i nauczyć wiele rzeczy na temat biznesu. Wszelkie wykłady, warsztaty, czy ćwiczenia są bardzo aktywnie prowadzone i nie ma możliwości, by się czegoś nowego nie dowiedzieć.
 • To także możliwość nawiązania licznych kontaktów biznesowych.

Pokaz na ekranie fryzur Jagi Hupało.

Kobiety w trakcie przerwy...

Ja z organizatorkami. Świetne kobiety...

To ze spotkania Wenusjanek: wenusjanki.com.pl. Na spotkaniu był także Mezo i było mi bardzo miło go poznać:)


4 komentarze:

 1. Super wyglądałaś! Kiedyś, podczas pracy, miałam okazję poznać Meza - bardzo fajny facet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję:) Mezo zaskoczył mnie totalnie. Ma duże ambicje, poważne plany, jest kulturalny, przedsiębiorczy i w ogóle wszystko w samych superlatywach mogę o nim napisać. Serdecznie pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Świetna sprawa. Bardzo mi się podoba ta inicjatywa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko dla kobiet:) W Krakowie Wenusjanki także organizują spotkania. Podobnie fundacja kobiet. Ja polecam, bo warto wziąć udział w takich spotkaniach. Serdecznie pozdrawiam:)

   Usuń