czwartek, 28 stycznia 2016

Imupret N nadal pomaga! - oby tak dalej - krótkie sprawozdanie, jak postępuje kuracja migdałkowa.

krajmed
Tomek na kolejnej wizycie u laryngologa

Zdaję sobie sprawę, że ponownie reklamuję specyfik zwany dla jednych suplementem diety (już o nim pisałam TU), dla innych syropem, albo innym lekarstwem, ale jeżeli coś pomaga mojemu dziecku i dzięki temu czuje się lepiej, to może pomoże także innemu maleństwu.

Tymczasem my jesteśmy już po drugiej wizycie u laryngologa. Od początku grudnia 2015 Tomka migdały zmalały w sumie o około 40%. Poza tym nie ma wody w uszkach, nie kaszle, nie łapie tak szybko katarków, choć nie jest jeszcze całkowicie uodporniony. Po ostatnich dodatkowych lekach, które otrzymaliśmy do stosowania z Imupretem, katar zanikł całkowicie, jednak Tomek załapał ponownie lekki i mało uciążliwy katarek w przedszkolu. Dlatego otrzymaliśmy dodatkowe krople i lekarz zapewnił, że powinno być lepiej. Zobaczymy. Katar zanikł, ale wiadomo, jak to w przedszkolu, może się niebawem pojawić:(
Przez to, że Tomek nie jest jeszcze w pełni uodporniony (a powinien) będzie musiał dłużej brać Imupret, tj. przedłużamy kurację o kolejne trzy miesiące.

Przez następne dwa miesiące będziemy używać Imupretu i mamy się pojawić u lekarza. Kontrolę mamy zaplanowaną po Świętach Wielkanocnych. Wówczas będziemy już w sumie po czterech miesiącach kuracji Imupretem. 

Ciekawa jestem, czy rzeczywiście uda nam się całkowicie wyleczyć migdałki Tomutka i dzięki temu uniknąć operacji migdałków. Oby tak i oby przez to wszystko Tomek się uodpornił.

cdn...


6 komentarzy:

 1. Super, oby tak dalej! My bierzemy od ok 3tyg, w tym czasie był katar i kaszel, poprawa jest ale niewielka. Udało mi się również kupić sok na kaszel z tej samej firmy Bronchipret, również dobry, polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. życzę Wam by się udała kuracja :D

  OdpowiedzUsuń
 3. nawarsztacie.blog.pl1 lutego 2016 10:41

  a dlaczego tak się boisz operacji migdałków?

  OdpowiedzUsuń
 4. I jak sytuacja z migdałkami? Bo mamy podobną sytuację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z migdałami wszystko bardzo dobrze:-) Migdały zmniejszyły się, kataru i kaszlu brak, chrapania w nocy brak. W marcu lekarz powiedział, że operacja nie będzie potrzebna, ale przyjdziemy jeszcze na kontrolę.
   Jestem bardzo zadowolona. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :-)
   Kamila

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź, u nas okazało się, że migdał jest jednak za duży i szansa na zmniejszenie go farmakologiczne niewielka, poza tym woda w jednym uchu. Imupret przyjmowany od ok 2 m-cy nie zmniejszył niestety migdała. Bierzemy go jednak wciąż na odporność. Pozdrawiam.

   Usuń