niedziela, 28 lutego 2016

Doświadczenia Tomutka, czyli zabawy domowe mojego prawie czterolatka:)

dzieci malują
Początek zabawy z farbami:)

Podczas tego weekendu mieliśmy prace manualne i doświadczalne. Tomek bardzo lubi wszelakiego rodzaju prace plastyczne, a gdy się je jeszcze połączy z czymś interesującym, to jest zachwycony.
Farby zawsze są atrakcyjne dla dziecka, a w połączeniu z innymi substancjami, cieczami, czy produktami dają pełnię szczęścia. Karinka jeszcze dość szybko nudzi się takimi zajęciami, ale czasami daje już radę bawić się nawet pół godziny;) - jak dzisiaj!:)

Tym razem do farb dodałam dzieciom chrupki śniadaniowe, sól i bułkę tartą. Tomek chciał zaobserwować to, o czym wcześniej rozmawialiśmy a mianowicie, jak woda jest wchłaniana przez różne inne produkty. 

Niestety przy tej zabawie w momencie pojawienia się płatków na stoliku, Karinka straciła zainteresowanie farbami i malowaniem. Od razu zapragnęła koniecznie jeść i kazała sobie jeszcze wyciągnąć jogurt do tego. No tak, nasza Karinka jest osobą pamiętającą o każdym posiłku, a często przypomina się sama:) Po krótkiej zabawie Karina przystąpiła do pałaszowania płatków z jogurtem, więc czas na zabawę spędziła na jedzeniu drugiego śniadania.

Tomek był żywo zainteresowany tym, co się dzieje na kartce. Bardzo podobało mu się to, że bułka tarta najchętniej wchłania wodę i także rozwodnione farby. Był bardzo skupiony na swojej pracy i ciężko było mu z niej zrezygnować. Hmm... niby takie nic, a tak dużo daje dziecku.

malowanie w domu
Karinka bardzo szybko przechodzi do malowania rączek, bo już się jej nudzi:(

malowanie w domu
Z płatkami śniadaniowymi zajęcia są już atrakcyjniejsze:)

malowanie w domu
Karinka woli jeść...

malowanie w domumalowanie w domu
Płatki były ok, ale sół i bułka tarta to już jest coś:)

malowanie w domumalowanie w domu
Mama robi zdjęcia i pilnuje dzieci:)

malowanie w domu
Karinkę muszę pilnować, bo jest w stanie jeść swoje płatki z farbkami:(

malowanie w domu
Tomek dodaje więcej kolorów, jest atrakcyjniej:)

selfiselfi
Selfi z Karinką i dziećmi razem:)

malowanie w domu
...już prawie wszystko gotowe:)malowanie w domujogurt i chrupki
Tomek pracuje a Ćwikła wcina:)

Niedawno gotowaliśmy mleko, bo wcześniej o tym rozmawialiśmy, jak to jest, gdy mleko ucieka w garnka. Tomek nie był sobie w stanie tego wyobrazić. No bo niby jak, skoro jeszcze tego nie widział, a przecież mama tak często gotuje mleko? Tylko, że gotuję w garnku specjalnym, więc dziecko nie mogło tego zobaczyć. Tym razem mleko ugotowałam z zwykłym garnku. 

Od tego doświadczenia Tomek już wie, jak mleko ucieka z garnka:)


Doświadczenie z mlekiem!

4 komentarze:

 1. Jaka zgrana drużyna i świetnie się bawi. Widać,że syn lubi takie zajęcia, bardzo zaangażowany i pochłonięty zabawą. Pozdrawiam Weronika

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieciaki świetnie się bawiły jak widać. Znalazłam ostatnio doświadczenia na jakiejś stronie, takie które można wykonywać z dzieciakami w domu. Są świetne.
  Stronę mam gdzieś zapisaną, bo tak to bym zapomniała, głównie wykorzystywane były soda, woda, olej, barwniki spożywcze, wata, kapsułki musujące (wapno, witaminki), no i oczywiście jakieś miseczki, albo słoiczki :) Zabawy co nie miara, z resztą pełno tego zapewne w necie :)
  Świetnie razem wyglądacie!
  Tacy szczęśliwi! :) Super!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, dzieci lubią tego typu zabawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super pomysł z dodaniem do farb różnych produktów :D muszę to pokazać chłopakom

  OdpowiedzUsuń