wtorek, 6 grudnia 2016

Dzień Świętego Mikołaja!


Bardzo lubię dzień Świętego Mikołaja. Niezmiennie miło mi się kojarzy z dzieciństwem i późniejszymi latami. Czasami Wigilia się nie udawała, ale szósty grudnia nigdy nas nie zawiódł. Wigilia była i chyba pozostanie dla mnie bardzo oficjalnym świętem, a szóstego grudnia to dzień pełen niespodzianek i drobnych prezentów. To najcudowniejszy, najczarowniejszy, wyczekiwany i bardzo magiczny dzień grudnia:)

Dlaczego? Może dlatego, że to pierwszy dzień grudniowego obdarowywania? A może dlatego, że gdy się jest dzieckiem, to Mikołaj przynosi podarki pod poduchę i się w to wierzy nieprzytomnie? Zawsze, jako dziecko, wyczekiwałam Mikołaja i zawsze chciałam go spotkać, ale niestety zasypiałam bardzo szybko, a gdy się budziłam znajdowałam już prezent przy poduszce:)
 Gdy już dorosłam i naturalnie przestałam wierzyć w Mikołaja, to nadal czekam na niego i na ten drobny mały prezent, z którego cieszę się, jak dziecko. Teraz moim Mikołajem jest ktoś bliski, ale pomimo to, to dla mnie Mikołaj:)))

Nasze dzieci bardzo wyczekiwały "pierwszego Mikołaja". Tomek już o 5:30 przyszedł do nas z informacją, że był Mikołaj i zostawił prezenty i, że on go widział. Ma bardzo długą białą brodę!:) Uwielbiam patrzeć, jak dzieci się cieszą. Są takie spontaniczne, prawdziwe, radosne i wdzięczne. To po prostu piękne dawać tak wielką radość innym...
...u mnie także dzisiaj był Mikołaj i bardzo mnie zaskoczył:))))

Tymczasem życzę i Wam cudownego dnia Świętego Mikołaja!:)

4 komentarze:

 1. Uwielbiam patrzeć na radość dzieci, w tym roku Mikołaj też był u nas udany. Prezenty trafione w 100 procentach.

  Pozdrawiam całą Twoją rodzinkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie zawsze było że mikołaj zostawia prezent w bucie :D oj tak też lubie ten dzień i radośc dzieci z prezentów :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Radość dzieci jest bezcenna 😀

  OdpowiedzUsuń
 4. Najfajniejsza jest ta radość:) Synek tak na prawdę pierwszy raz obchodził Mikołaja, choć też nie całkiem świadomie, bo dwa latka kończy w grudniu, ale bardzo się cieszył

  Serdecznie zapraszam do siebie sylwiaidzieci.pl. Obecnie trwa super konkurs z Canpolem. Bardzo mi będzie miło gdy zaobserwujesz bloga, a jeszcze milej gdy pozostawisz po sobie ślad:)


  OdpowiedzUsuń